Term 1 2018-2019 Honor Roll

Term 1 2018-2019 Honor Roll
Posted on 10/30/2018
Term 1 2018-2019 Honor Roll
 

 
Download a printable copy
 

 
 
High Honors

Grade 12
Quinn P. Anderson, Tyler J. Angell, Hailey M. Bauchman, Stefanie L. Baughman, Jenna N. Blair, Macey A. Bland, Brayden P. Bledsoe, Austin P. Bleyaert, Zoe J. Blucker, Mackenzie A. Bowton, Jacinta L. Boynton, Hannah L. Bradburn, Luke W. Bradburn, Jane M. Breslin, Kevin D. Brush, Maci B. Bryan, Caden M. Buchanan-Newman, Aaron W. Burrows, Macie K. Calhoon, Zachary M. Cantwell, Bailey R. Carothers, Fabiola Chavez, Mikial M. Cheema, Byrice J. Clark, Leah K. Clifford, Elizabeth M. Costner, Haylee J. Cox, Ivy M. Dale, Emily M. Davies, Jazsmin S. Davis, Tavian J. Davis, Bailey N. Delacruz, Cynthia D. Dickson, Lina I. Duke, Jackson T. Eisele, Brennah F. Ellis, Justin Endthoff, Dalton G. Engel, Lindsay M. Erwin, Dan Christian P. Fernando, Nicholas J. Fields, Kylie Fike, Natalie S. Fleming, Stephanie A. Fox, Mark T. Frenster, Hunter D. Frymire, Cheyenne R. Gaddis, Nathaniel L. Geitner, Brianna German, Jacob R. Gillenwater, Chloe M. Glidden, Maurice T. Greene,
Alexsia Harlan, James Hayden, Claire E. Henry, Nicholas A. Henry, Tavian D. James, Morgan T. Johnson, Phoenix A. Johnson, Shaibrion D. Johnson, Baleigh A. Kelley, Richard H. Kent, Austin L. Kidder, Kelsi J. Kleine, Amanda R. Lasley, Faythe A. Law, Brooke E. Ledbetter, Kelsi M. Legge, Hannah S. Leon, Sheyenne M. Lincoln, Arrion D. Louisville, Halle E. Majdich, Karma B. Maner Stevenson, Gracie A. Markword, Wyatt P. Mayor, Chloe J. McCarthy, Dakota M. McDorman, Aliyah J. Mcgee, Nathan K. McLaughlin, Chloe K. Mehl, Logan M. Montgomery, Blake W. Morris, Reagan M. Mudd, Sean P. Murphy, Hailee E. Mygatt, Rylee C. Neal, Kate Oestreicher, Kirsten H. Osborn, Assjuria L. Outlaw, Matthew D. Patterson, Katelynn Payne, Kaitlyn S. Pendergast, Arturo J. Perez, Edgar J. Perez, John A. Peterson, Cole L. Petrie, Derrek L. Pettis, Lauren K. Pio, Brandon J. Ponce, Emma P. Porter, Sierra G. Potaczek, Dylan F. Powell, Dewon A. Pulley, Harlee C. Rammage, Daija N. Range, Taylor Redington, Jennifer L. Reed, Megan C. Reed, Morgan L. Reed, Emma Riley, Claire E. Robinson, Samantha J. Rogers, Kaylee E. Ross, Lorenzo Sanchez, Nicholas E. Sandman Roberts, Ashtin R. Schisler, Jacob C. Schisler, Macy C. Shell, Samantha Shomper, Lucas N. Shroyer, Timothy A. Siever, Nicolas L. Smith, Sara B. Sprague, Garrett R. Sprinkle, Elisha A. Steward, Mary J. Sweesy, Ethan Templeton, Andrew P. Thomas, Taylor N. Thornton, Natalee J. Townsend, Vanessa J. Triplett, Alexia S. Tucker, Mason A. Valley, Alyssa A. Villarreal, Adam A. Wagner, Adrian Wallace, Kaleb S. Walters, Blake A. Warfield, Lucas M. Watson, Kirstian R. West, Austin C. Whetstine, Deja L. Williams, Erica M. Williams, Trinia L. Williams, Caden W. Wilson, Alyson R. Wilt, Hallie E. Winship, James A. Wise, Emma E. Wolfe, Brianna N. Yoder, Joel Zavala, Ashley M. Zimmerman 
 
Grade 11 
Janice N. Abel, Destiny A. Allen, Colin E. Angelo, Connor C. Aten, Emily R. Bailey, Shelby N. Bailey, Nikolas J. Bastian, Heidi Benbow, Haley R. Bennewitz, Emily Blucker, Josephine M. Boynton, Arleta R. Brown, Emily L. Bruington, Mary H. Burdick, Madeline Carlson, Zachary Carlson, Maxwell T. Carr, Presley I. Cash, Miguel R. Ceja, Abigail M. Cermak, Benjamin S. Cermak, Natalya Cheema, Jackson H. Colclasure, Samantha T. Cozad, Will T. Cypert, Kennedi R. Davis, Nicholas J. Dechow, Nikolas K. Deligiannis, Tyler J. Ferris, Hannah L. Flaherty, Alexis J. Fleming, Bradley A. Folger, Justis R. Gatson, Hailey L. Glasnovich, Maya L. Gomez, Natasha N. Gossage, Wesley A. Gregg, Taryn Hall, Amy L. Hardy, Emma B. Hawkinson, Addisynn F. Hensley, Hunter E. Herschelman, Mary C. Hicks, Diamond J. Hunter, Kaden S. Johnson, Emmie E. Kersh, Emma M. Koval, Minuet J. Lam, Carley Larson, Haylee L. Laursen, Nora Leahy, Dillon D. Legate, Kelton C. Locke, Adriel C. Maciejewski, Hunter Magstadt, Zacharey R. Malcolm, Noah Matheny, Dejanae L. Matthews, Catherine J. Maurizi, Paige K. Mccleary, Ada E. Mehl, Kaylee Miller, Riley J. Milroy, Roly V. Molenga, Lorenzo G. Moreno, Shaelynn M. Morrison, Isaiah K. Mowen, Gabrielle E. Mullen, Dylan D. Olson, Grace E. Palmer, Christopher Pamatmat, Giarmando Parker, John T. Pepmeyer, Isabella C. Qualls, Michael L. Ramos, Tegan E. Rehn, Gerard D. Remmes, Eric J. Rice, Bethanie M. Ricketts, Madelyn F. Roberts, Grant W. Robinson, Kalob T. Ross, Waylon M. Roth, Rylee N. Schleich, Isabelle R. Silber, Kaitlyn G. Smith, Emma A. St George, Tyler S. Steck, Chelsea C. Stevenson, Adam B. Stewart, Owen W. Stomberg, Scott J. Varner, David J. Vaynerman, Gabrielle K. Walters, Kalie A. Williams, Tommy Williams, Samira Z. Wollin, Elijah J. Woods, Jerry L. Woods, Jazmin Zavala 
 
Grade 10 
Chadrick M. Admire, Caden B. Allen, Camryn J. Anderson, C Jay M. Atwater, Jase W. Atwater, Kyle R. Atwater, Noelle E. Barnes, Madison Behrens, Saylor K. Bower, Lillian J. Bradford, Arlan E. Brannon Sibley, Aiden T. Breslin, Alayna M. Brown, Alex Buchen, Emily Camarena, Elizabeth B. Campbell, Natalie G. Cantwell, Zander A. Carley, Amanda R. Castellano, Cortez J. Coleman, Arianne J. Collins, Erica L. Copeland, Natalie M. Courtney, Carly A. Crowl, James A. Daniels, Diana K. Dawson, Kaylee E. Dean, Taylor L. Deroo, Jordan Dutton, Hannah Edwards, Kailyn M. Erickson, Kacie J. Erwin, Ontario L. Ferguson, Casey J. Folger, Jaideep S. Ghoman, Alexis M. Hankins, Demarco D. Harden, Alexander J. Harvey, Reid Hawkins, Riley Hickey, Lily A. Hudgins, Makayla J. Huff, Braden Kane, JaCara R. Kelley, Manasse B. Kiasiswa, James Kisler, Preston E. Klapp, Johnathan Knapp, Mikayla G. Lewis, Lauren Livingston, Sophie M. Lotz, Jolinda M. Mangieri, Abbigayle L. Mastin, Steven A. Mensah, Lechar Morgan, Logan D. Mulloy, Emma J. Nelson, Natalie Nelson, Emily G. Niles, Olivia Penick, Erik S. Peterson, Gavin L. Peterson, Cade Petrie, Scot C. Pio, Andrea Poyzer, Bradley J. Qualls, Madeline J. Randol, Damon Reed, Henri J. Reno, Armoni D. Revis, Benjamin D. Rohn, Megan L. Rohn, Natalie C. Ross, Garrett M. Rossell, Aliciana Sanchez, Leigha L. Schisler, Camellia N. Schwartzman, Anna G. Shafer, Nakita Silberer, Anna R. Skinner, Devon M. Sloan, Aidan B. Smith, Jenilee M. Smith, Jordyn S. Smith, Joshua J. Smith, Kyler R. Smith, Chloe M. Spencer, Nicolas A. Sprinkle, Ryan A. Stachyra, Lance Stover, Reid Stufflebeem, Ryne Sweesy, Carina J. Triplett, Abby Tucker, Adam J. Vandyke, Ryan J. Walton, Cole M. Warnsing, Rebecca B. Watson, Sophie M. Wignall, Abby S. Wilson, Amanda L. Wilson, Owen H. Wolfe, Corissa L. Wright, Michael Younes, Mollie H. Young, Savanna Young  
 
Grade 9 
Jade O. Albright, Kaylee M. Allen, Gwendolyn I. Allison, Brock W. Anderson, Kylei J. Anderson, Olivia Andrae, Carlee Ashby, Grant C. Aten, Andrew P. Bailey, Jazden E. Barcenas Garcia, Joshue G. Barrera, Macy Bastian, Alex M. Baughman, Maisey L. Behrens, Conner L. Bridgman, Faith B. Brill, Cheyenne Bruning, Kyle J. Bundza, Madelyn M. Burford, Rey Cantu, Aaron D. Carl, Kylee S. Casteel, Timothy Cermak, Nicolas W. Chambers, Skyeler M. Chapman, Amber M. Choma, Delaney L. Clark, Paige A. Clark, Kendra M. Coon, Tanner S. Coyle, Jordyn M. Crooks, Lily A. Cross, Xavier Crowell, Aubry Y. Dale, Hailey M. Damitz, Abigail E. Davidson, Jillian Davis, Chloe B. Day, Drake M. Derham, Hunter DeVena, Mathias P. Dickerson, Jasmine O. Duke, Lindsay Dunn, Mackenzie Edwards, Sophie Edwards, Abigail Endthoff, Kyle D. Engel, Azaria C. Foshay, Nayana E. Foshay, Alayna M. Fuller, Sofia Garza, Caleb M. Gebert, Luca A. Gomez, Eloise Greene, Adriana I. Guerrero, Ashley D. Harris, Makiah T. Harris, Alainna R. Hartshorn, Blayne A. Healey, Autumn H. Hughes, Katharine R. Jackson, Audrey L. Jozwick, Elijah A. Karlin, Clayton E. Kent, Ava C. Kersh, Mercedeze M. Kilburn, Kannon G. Kleine, Dalton J. Klossing, Kaitlyn Ledbetter, Charlynn M. Legg, Taylor M. Leonard, Connor W. Lofing, Cela R. Lopez, Alyssa M. Lujan, Kadynce Lydic, Dannica V. Marlin, Eliza K. Marlin, Christopher J. Marshall, Molly E. McCants, Abbie McCartney, James P. McLean, Lilyan J. McNally, Amirah S. Mixon Wenstrom, Ava G. Morales, Deaunta C. Moren, Thaddeus Morling, Alexander D. Morris, Brooke M. Morris, Jeremiah E. Morris, Jolene A. Morris, Grael Mulata, Stevin Mulimi, Mackenzie A. Musser, Grace Nelson, Leah E. Olson, Brandon L. OReilly, Caleb A. Oxley, Pranav V. Patel, Tucker D. Peters, Eric Pio, Katie I. Ponce, Daniel J. Queen, Michael R. Quinn, Kylie L. Reed, John J. Rehn, Victoria Robinson, Naeva Rogers, Alexandra Runbom, Abigail J. Sammons, Lily M. Sandoval, Justice E. Short, Elise Smith, Hannah R. Smith, Jada D. Smith, Kaitlyn M. Smith, Colin E. Sparks, Nicholas Sparks, Timothy D. Sutton, MaKayla A. Taylor, Cheveyo J. Thomas, Damian T. Thomas, Carlie Thompson, Bryar R. Townsend, Ryan J. Ullrich, Evan M. Wade, Kalyn Warner, Allison R. Whitcomb, Kenneth S. Wilson
 
 
Honors 
 
Grade 12 
Jade O. Albright, Kaylee M. Allen, Gwendolyn I. Allison, Brock W. Anderson, Kylei J. Anderson, Olivia Andrae, Carlee Ashby, Grant C. Aten, Andrew P. Bailey, Jazden E. Barcenas Garcia, Joshue G. Barrera, Macy Bastian, Alex M. Baughman, Maisey L. Behrens, Conner L. Bridgman, Faith B. Brill, Cheyenne Bruning, Kyle J. Bundza, Madelyn M. Burford, Rey Cantu, Aaron D. Carl, Kylee S. Casteel, Timothy Cermak, Nicolas W. Chambers, Skyeler M. Chapman, Amber M. Choma, Delaney L. Clark, Paige A. Clark, Kendra M. Coon, Tanner S. Coyle, Jordyn M. Crooks, Lily A. Cross, Xavier Crowell, Aubry Y. Dale, Hailey M. Damitz, Abigail E. Davidson, Jillian Davis, Chloe B. Day, Drake M. Derham, Hunter DeVena, Mathias P. Dickerson, Jasmine O. Duke, Lindsay Dunn, Mackenzie Edwards, Sophie Edwards, Abigail Endthoff, Kyle D. Engel, Azaria C. Foshay, Nayana E. Foshay, Alayna M. Fuller, Sofia Garza, Caleb M. Gebert, Luca A. Gomez, Eloise Greene, Adriana I. Guerrero, Ashley D. Harris, Makiah T. Harris, Alainna R. Hartshorn, Blayne A. Healey, Autumn H. Hughes, Katharine R. Jackson, Audrey L. Jozwick, Elijah A. Karlin, Clayton E. Kent, Ava C. Kersh, Mercedeze M. Kilburn, Kannon G. Kleine, Dalton J. Klossing, Kaitlyn Ledbetter, Charlynn M. Legg, Taylor M. Leonard, Connor W. Lofing, Cela R. Lopez, Alyssa M. Lujan, Kadynce Lydic, Dannica V. Marlin, Eliza K. Marlin, Christopher J. Marshall, Molly E. McCants, Abbie McCartney, James P. McLean, Lilyan J. McNally, Amirah S. Mixon Wenstrom, Ava G. Morales, Deaunta C. Moren, Thaddeus Morling, Alexander D. Morris, Brooke M. Morris, Jeremiah E. Morris, Jolene A. Morris, Grael Mulata, Stevin Mulimi, Mackenzie A. Musser, Grace Nelson, Leah E. Olson, Brandon L. OReilly, Caleb A. Oxley, Pranav V. Patel, Tucker D. Peters, Eric Pio, Katie I. Ponce, Daniel J. Queen, Michael R. Quinn, Kylie L. Reed, John J. Rehn, Victoria Robinson, Naeva Rogers, Alexandra Runbom, Abigail J. Sammons, Lily M. Sandoval, Justice E. Short, Elise Smith, Hannah R. Smith, Jada D. Smith, Kaitlyn M. Smith, Colin E. Sparks, Nicholas Sparks, Timothy D. Sutton, MaKayla A. Taylor, Cheveyo J. Thomas, Damian T. Thomas, Carlie Thompson, Bryar R. Townsend, Ryan J. Ullrich, Evan M. Wade, Kalyn Warner, Allison R. Whitcomb, Kenneth S. Wilson 
 
Grade 11 
Iyanla D. Adams, Chase J. Allen, Katherine B. Atwell, Mateo T. Bailey, Chase M. Baldwin, Mercedys X. Benson, Caroline T. Briggs, Malik E. Butler, Hannah F. Cain, Imya A. Carson, Chase A. Casteel, Brycesen H. Chasteen, Destiny D. Coleman, Trevor G. Coyle, Haley M. Decker, Heaven L. Edwards, Braydon J. Embree, Alexius S. Empson, Caleb M. Faul, Allison L. Feely, Andres I. Felix Lopez, Grant R. Foster, Tyler L. Fox, Madeline Gabbert, Patricia K. Garrett, Xander D. Gray, Jillian M. Helms, Jason D. Hemphill, Brieana J. Hill, Logan M. Holland, Alyssa R. Hyatt, Justin W. Idle, Cain R. Johnson, Jacob L. Johnson, Hannah M. Laursen, Crystina D. Lee, Rylie D. Lowery, Cheyenne T. Maciejewski, Mason A. Martinez, Stephane M. Massamba, Dillon D. Mcbride, Brea R. Mygatt, James H. Nelson, Brandy K. Newburn, Kylee M. Nicholas, Blayze E. Purchase, Alexandria B. Roden, Macy E. Rosenberry, Harrison B. Rutledge, Mitchel W. Sampson, Gareth L. Shull, Cloe A. Smith,
Tamara J. Sneddon, Jacob P. Spilman, Annika G. Spring, Johnet E. Stipp, Michael L. Stormer, Carter K. Thompson, Riley C. Tuthill, Anastasia L. Wade, Nicholas R. Winters
 
Grade 10 
Ariann M. Bailey, John M. Ballard, Bridget Balogun, Jocelyn C. Behymer, Quentin J. Britton, Tanner E. Bryan, Emily L. Byrne, Kirsten C. Chapman, Xavier L. Coleman, Kyle L. Coziahr, Alexa L. Custer, Austin D. Dombrowski, Katelyn N. Engel, Riley M. Erickson, Carlie M. Garcia, Lily I. Gilson, Brandy Gregory, Sophia R. Gugliotta, Gabriela J. Gutierrez, Vanessa Harlan, Talia S. Hawkins, Daegan Hidden, Exauce O. Ilelenzim, Riley B. Jenkins, Chloe Kapemb, Alexis M. Kenly, Kelsey N. Larkin, Sarah Loula, Randy L. Marshall, Alexia Martinez, Tamara M. McGruder, Madison S. McQuiggin, Nicholas P. Miner, Richard Mitchell, Katarina N. Moore, Ryan P. Nash, Lily D. Nelson, Plamedie M. Nzeba, Vanessa Y. Oldfield, Hailey J. Olson, Chad C. Ortiz, Akasha M. Patterson, Jordan N. Payne, Kaden C. Pickard, Gabrielle S. Randol, Rhiannon A. Rogers, Bailey E. Ross, Zachary C. Sandoval, Darren J. Schnepf, Kyle N. Shaw, Jason L. Smith, Bianca D. Spurrier, Hunter P. Stephenson, Emily E. Surber, Alexander Sward, Logan A. Sykes, Hunter A. Wardell, Molly R. Warren, Samuel D. West, Faith L. Worthington 
 
Grade 9
Nazaria M. Anderson, Maryssa G. Antoine, Merveille M. Bile, Kiyanna L. Brown, Blake A. Clark, Jadalynn Clark, Makel L. Crawford, Chasity D. Currie, Chelsea N. Davis, Koen J. Derry, Maria A. Dominique, Carl L. Dortch, Alexandre D. Egipciaco, Alexavier D. Egipciaco, Stephanie English, Alexandria E. Glas, Adam L. Hall, Gavin C. Hasley, Haley L. Heck, Cajun C. Hulse, Landon Johnson, Kyrstin Jones, Isabel G. Kersh, Danika N. Lindgren, Abby Lingafelter, Marlon E. Morrow, Cole X. Mulloy, Colten G. Myers, Nicholas N. Nalley, Brianna N. Nash, Trayvontae D. Nicholson, Jashon B. Parks, Dylan F. Pedigo, Joshua R. Perkins, Molly M. Pettit, Silvia Prado Ragan, Italia V. Ramirez, Davon J. Reddick, Jessie A. Rivera, William M. Rockett, Zander L. Sargent, Jacob Sims Wetterow, Isaac M. Smith, Kaden J. Sportsman, Ryne H. Straker, Robert L. Stroops, Kaya B. Sweborg, Jerze A. Syron, Lauren O. Talbott, Benjamin R. Templeton, Jackson E. Tracy, Julia S. Tracy, Ian Van Winkle, Alex VanDyke, Jacob M. Walker, Tanaya L. Weatherspoon, Madison S. Whiting, Lyric Williams, Kaleigh Willis, Anthony A. Younes 
 


Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.